1.kolo: FK ALEJ "A" - Stará garda 4:1 (2:0)

Obrana: Káďa (7) nejlepší hráč zápasu - Předseda (6)
Záloha: Ludva (6) - Zizou (6) - Horse(6)
Útok: Benda (6) - Fantomas (6)

Průběh utkání:
Úvodní kolo nám do cesty postavilo jako soupeře Starou gardu. Na kvalitní umělku na hřiště Tempa jsme zavítali v průměrně silné sestavě, tedy bez 3 hráčů absentujících a bez 2 dlouhodobě zraněných Holejdy a Klokana. Z přítomných měl ještě větší než malý šrám na koleni Ludva, který se do hry zapojoval o poznání méně než je u něho zvykem a tedy nikdo neočekával lehké utkání vzhledem ke 2 pětkám, které si přivezla Garda. Naštěstí se to nepotvrdilo a 3 přítomní fanoušci si mohli vychutnat slušnou hru FK Alej. Samozřejmě měl na tom velkou zásluhu terén, které vyhovoval technicky lepším hráčům FK Alej...kdo by si v tu chvíli vzpomněl ve slunečném počasí na zablácený nebo prašný Karlín?

První důležitý gól padl po individuálním průniku Kádi, který prokličkoval a přetlačil vše co mu stálo v cestě z jeho obranného postu až před soupeřova brankáře a pak chladnokrevně k tyči umístěnou střelou poprvé na jaře otočil skóre. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat, to se trefil mezi nohy gólmana po operaci kolena snad dobře zotavený Benda. Poločas tak skončil dvougólovou výhrou modrých dresů s čímž jsme museli být navýsost spokojeni. Je třeba říci, že fotbal to sice nebyl ošklivý, ale vzhledem k nasazení to byl jeden z nejlehčích zápasů jaké FK Alej ve 4.lize kdy sehrála. Při vší úctě Stará garda byla jedním z nejslabších soupeřů, kteří se nám ve 4.lize postavili.

V druhé půli kdy se premierově trefil Zizou už FK Alej občas přešla k "lážoplážo" profesorskému fotbálku, což by se jí při vyšší kvalitě útočníků Gardy kolikrát nevyplatilo, leč všechny svoje brejky nebo příležitosti tito chladnokrevně zahodili nebo i několikrát podržel v brance Cikán. A tak mohla i útočící Alej zahazoval, šancí bylo vskutku docela dost. Na 4:0 zvýšil asi 10 minut před koncem Předseda, kdy po pěkné akci Ludvy využil jeho "namazávací" přihrávku a sám před brankářem si jeho nové kopačky s předloženým úkolem poradily a pokřtil je tak po přátelském i v soutěžním utkání. Gardě se ještě hezkou přízemní střelou k tyči podařilo výsledek redukovat na rozdíl 3 gólů, ovšem na více se tuto neděli fotbalisté v "Juventus dresech" nezmohli.

Suma sumárum, důležitý start do sezóny se povedl. Všichni hráči předvedli svoje standartní výkony, vyčuhovali technicky Horse a Káďa, který i svým suverénním gólem na 1:0 podle mě udal taktovku zápasu a obraz v jakém se vyvýjel jeho další průběh. Nezklamala zahraniční akvizice a i všichni ostatní členové nastoupivší sestavy mohou být se svými výkony a s výkonem týmu jako celkem spokojeni. Zbývá snad napsat, jen tak dál a neusnout na vavřínech! P.Karhan