Čtení podzim 2005 - 6.kolo

FK ALEJ "A" - Berlínští lvi 1:1 (0:0)

6.kolo: FK ALEJ "A" - Berlínští lvi 1:1 (0:0)

Hráno: 16.10.2005 8:45 Pražačka 2
Diváci: 3
Branky: Pan L.

Sestava
Brankář: Malec (5)
Obrana: Předseda (6) - Pan L. (5) - Glum (5)
Záloha: Káďa (6) nejlepší hráč zápasu - Ludva (5) - Baldrick (5)
Útok: Klokan (5) - Benda (5)

Průběh utkání:
Zajímavý zápas nás čekal proti Berlínským lvům, které jsme ve vzájemném zápase porazili 1:0 bombou Kádi z poslední minuty utkání. Nekonala se však ani tentokráte jejich drezúra, ale naopak my jsme se museli obávat o holý život v podobě druhé prohry v řadě v této sezóně. Ač v nekřesťanskou hodinu, přišly nás podpořit 3 fanynky.

Zápas jsme začali defenzivně a na poslední chvíli slepená sestava jen ztěží odolávala tlaku Lvů. Po prvním zápase se Zelenou Liškou si troufám tvrdit, že tohle byl společně s ní nejsilnější soupeř na kterého jsme zatím na podzim narazili. Oproti zápasu s Liškou jsme ale proti silnější zvířeně hráli o poznání bojácněji a na soupeře jsme nevlítli jako před 5ti koly. Naopak jsme se museli dost bránit a často zachraňoval až dnes nejlepší hráč na hřišti v našem dresu gólman Malec. Poločas skončil 0:0, i když jak už bylo řečeno, šance tam byly a to zejména na naší branku. I my jsme měli několik příležitostí a nejblíže gólu byl asi odražený míč, který jen tak tak že nepřešel přes brankovou čáru strážce lví svatyně.

Druhé dějství už bylo z naší strany lepší a hra se poměrně vyrovnala. Prohrávali jsme 0:1, kdy soupeř využil přečíslení a levačkou protlačil míč přízemní střelou do naší sítě. Naštěstí jsme měli ještě dost vůle k otočení výsledku a i když celkově byli Lvi asi lepší, zaslouženě jsme vyrovnali, respektive asi 5 minut jsme tak dlouho bušili do brány obrany Lvů, a to sérií rohů a přímých kopů, až se tato otevřela dnešnímu zlatému střelci Cikánovi. Ten právě jeden takový roh krásnou střelou netypicky pravačkou uklidil do vinglu. I když měl gólman skrumáží těl zakrytý výhled na tuto trefu by asi těžko reagoval i normálně, takto si na míč sáhl až při vyndavání ze sítě. Zápas skončil i tímto výsledkem a jelikož jsme to byli my, kdo dotáhl vedení protivníka, asi jsme odcházeli ze hřiště spokojenější.

Celkově to nebyl ale dobrý výkon z naší strany, zejména po ráno ještě vlhká umělka dělala hráčům (obou týmů) problémy a míč zbytečně uskakoval tam kdy by jinak jistě zůstal přilepen na kopačkách. Dík v tomto zápase patří za účast "polomarodům" Glumovi s Klokanem a zejména pak Baldrickovi, který k ostudě všech mladších spoluhráčů z rezervy přišel vypomoci áčku. Příště proti Ďáblům z New Jersey snad podáme lepší výkon a budeme opět po malé přestávce slavit vítězství.
FKA forever!!
P.Karhan

Komentář prezidenta klubu:
sezóna se nám dnešním zápasem s Berlínskými lvy překulila do své druhé poloviny, a tak byl dnešní zápas důležitý v tom, jakým směrem se budeme ubírat. S tímto soupeřem jsme se potkali opět po roce, na podzim 2004 jsme štastně zvítězili 1:0, nicméně si velmi dobře pamatujeme kvalitu Lvů. Ta se potvrdila i dnes, sportovně musíme přiznat, že soupeř byl až na pár minutek lepším celkem s téměř trvalou převahou, nicméně koncovka byla dneska jejich problémem. Naopak nám se podařilo ke konci, po asi dvouminutovém obléhání svatyně soupeře, díky krásné střele vyrovnat a oba soupeři se tak rozešli smírně. Jak bylo vidno z pozápasových reakcí, spokojenější jsme dneska byli rozhodně my..Tomáš Kmínek