10.kolo: FK ALEJ "A" - Stará Garda 1:2 (1:2)

Obrana: Předseda (5) - Glum (4) - Pan L. (5)
Záloha: Fantomas (5) - Ludva (4) - Káďa (5)
Útok: Klokan (4) - Benda (5)

Průběh utkání:
Předposlední utkání v sezóně byla opět příležitost získat body potřebné k záchraně. Postavil se nám tým Staré Gardy, který jsme v prvním utkání minulé sezóny přesvědčivě přehráli 4:1. Hrálo se na umělém hřišti Tempo, kde je opravdu příjemné si zahrát fotbálek a tak jsme se všichni těšili, že konečně vyhrajeme.

Ovšem to byla velká chyba, protože jsme pokračovali v křečovitém výkonu z minulých kol. Chybí nám střelec v této sezóně, chybí nám kvalitní mezihra a zejména se v každém zápase nevyvarujeme zbytečných chyb. Když k tomu přidáme náš "hurá fotbal" s absencí taktické vyzrálosti, kdy se soupeře snažíme přehrát, zatímco on dává góly víceméně z protiútoků, nemohlo to dopadnout dobře. Když už nám to moc nejde, měli bychom hrát ze zajištěné obrany a ne se snažit za každou cenu dávat góly.

Poprvé jsme mohli prohrávat po chybě Ludvy, který s eprávě snažil něco vymyslet, ale u naší branky po ztrátě míče skončil ten v naší síti. Naštěstí pro nás pískl rozhodčí faul a tak to byo stále 0:0. Ne ovšem na dlouho, do Fantomas neuhlídal při rohu svého hráče a ten smutně rozvlnil naši síť. Ve stejné minutě se nám ale hned z rozehrávky podařilo vyrovnat, kdy Fantomas odčinil svou chybu a s přehledem proměnil šanci, jakých v minulých zápasech x zahodil. Jeho střela podél brankáře byla precizním zakončením rychlé akce. Kdybychom takto s přehledme dávali aspoň polovinu šancí v průběhu sezóny, nehrajeme o záchranu:(, ale to jsou kdyby chyby.

Jak u bylo řečeno, snažili jsme se útočit a to se nám stalo opět osudným, kdy nikým nekrytý střelec Gardy zmířil svůj projektil na branku Aleje a ještě lehce Ludvou tečovaná střela skončila za Malcovými zády. Další rána, opět dotahovat výsledek.

Snažili jsme se seč nám síly stačily a v druhém poločase nechyběla z naší strany bojovnost, ovšem více šancí měl z protiútoků snad i soupeř. Nás gólman vše ale vychytal nebo neměli střelci Gardy svůj den. Na druhé straně asi největší šanci neproměnil Glum, který umístil Fantomasovu přihrávku pouze do tyče.

Opět jsme tak odešli z placu bez bodu a v posledním kole proti už jistě postupojícím z 1. místa AC Bohům Teron budeme muset k jistotě záchrany získat bod. V minulé sezóně jsme jim v zápase kde už o nic nešlo jen smolně vlastním gólem našeho gólmana z poslední minuty podlehli 1:2. Snad se letos budeme minimálně z bodu radovat my i když se budeme muset obejít bez distancovaného Bendy a absentujících Twinsena, Kádi a Ludvy.