1.kolo: FK ALEJ "A" - Six Devils 0:3 (0:1)
Hráno: 5.9.2006 19:15 Hanspaulka/Sušická

Záloha: Ludva () nejlepší hráč zápasu - Baldrick ()
Útok: Fantomas () - Ladia ()
Hodnocení utkání (1 - nejhorší, 10 - nejlepší): 7

Průběh utkání:
Když se člověk podívá na výsledek zápasu se Six Devils, pomyslí si..."ti to ale prosra..." Poměrně velký brankový rozdíl a neštastná 0 v kolonce vstřelených gólů by dávala tušit, že tým FK Alej na svého soupeře neměl a byl jím zašlapán do země.

Bohužel všechno se mělo trochu jinak a jen těžko se bude věřit těm co tam nebyli, že jsme byli lepším týmem a když už ne výhru, bod jsme si ze zápasu odnést zasloužili. Sestavu jsme lepili na poslední chvíli a podpořit nás přišly dvě tradiční maminkovské fanynky.

Utkání začalo ve svižném tempu a podle mě bylo docela i kvalitní, ze strany Aleje to byl hezký fotbal se spoustou přihrávek a soupeř lehce nestíhal. Zradila nás naše největší herní slabina z posledních sezón, tou je střílení gólů. Kanonýra v našich řadách bychom nenašli ani s velkou lupou a co naplat že hra je dobrá, když se neprojeví i gólově. První tutovku spálil Ladia, poté z podobné pozice zakončil stejným přestřelením svou šanci Glum. Soupeř se moc do hry nedostával a hrozil hlavně z brejků. K naší smůle hned ten první, který se podařilo dotáhnout až k naší brance skončil gólem pod víko gólmana Nose. To se psala asi 20. minuta zápasu a byla to krutá sprcha na naší pěknou hru, kdy nejen že jsme se snažili hrát fotbal, ono nám to i vycházelo, což oproti minulé sezóně a výkonu v některých zápasech je zlepšení. Závěr druhého poločasu už byl vyrovnanější s mírnou převahou Aleje, bohužel bez gólu, ke kterému měl nejblíže asi Béda, který své šikovné otočení zakončil střelou, kterou gólman jen těsně vytěsnil na roh.

Do druhé půle jsme šli s jasným cílem strhnout herní převahou na svou stranu i gólové vedení. Proč se to nepodařilo je skoro až záhadou, prostě nám žádná koncovka nevyšla a štěstí jsme neměli. Nejblíže gólu byl asi Béda, ale z blízkosti ho gólman vychytal, poté ještě Ludva nastřelil z přímáku tyč. V druhém poločase už byla hra víceméně vyrovnaná a Aleji proti početnému soupeři docházely síly. Když se k tomu přidala i tvrdší hra soupeře, měli občas hráči Aleje co dělat, aby udrželi nervy na uzdě. Ještě k rozhodčímu, poměrně rychlý zápas zvládal dobře s několika mýlkami na obou stranách, což je normální. Ovšem poškodil nás ještě za stavu 0:1 v druhém poločase, když neodpískal jasnou penaltu na Baldricka. Unavení hráči FK Alej už přestávali stíhat soupeře ke konci zápasu a ten přidal ještě 2 góly, první z brejku asi v 50. minutě, druhý po individuální chybě už jen minutku před koncem. Odešli jsme tak poraženi rozdílem třídy 0:3.

Je velká škoda prohrát takový zápas, ale pokud se nám podaří hrát v sezóně takto a najde se střelec (dnes chyběli hned 3 útočníci co góly střílet umějí, Raoul, Benda a nová posila Luky), měli bychom začít získávat i nějaké ty bodíky.