Záloha: Fantomas - Ludva - Kuchi
Útok: Márty - Vláďa

Hodnocení utkání (1 - nejhorší, 10 - nejlepší): 9
Průběh utkání:

Po debaklu z minulého týdne, poté co sestava se ladila až v sobotu večer a při vědomí síly soupeře, bylo při cestě na zápas jasné, že nás nečeká na Hanspaulce nic lehkého. Že jsme sestavu nakonec vyladili velmi dobře měly potvrdit až následující minuty...

S Olivou, s jedním z lídrů tabulky a aspirantů na postup, jsme ale před tímto zápasem neměli špatnou bilanci, jedna prohra o gól a remíza není nic strašného. Ve světle ale výše uvedeného jsme asi všichni šli k zápasu s jistou pokorou, což možná byla hlavní věc, která nás odlišovala od soupeře, který si asi myslel, že nás přejede. Hned po pár úvodních minutách jsme mu ale zasadili první ránu, kdy Márty v rohu vybojoval míč, naservíroval Fantomasovi a ten zavěsil pod břevno. Rychlé vedení ještě více vyhecovalo kvalitní hráče Olivy do tempa a byl to občas pěkný kolotoč. Více se z něho ale asi hlava točila samotným hráčům Olivy, neboť jejich zakončení nebylo přesné a zapomínali, že je třeba i bránit. Trestuhodně neobsadili Mártyho, který Ludvův aut v pohodičce uklidil do odkryté branky. Jak se měnilo skóre, narůstala nervozita v řadách soupeře a to nám hrálo do karet. Zvláště potom, co Majkův přímák si srazil kapitán hostí do vlastní branky a bylo to už 3:0 pro "rudé ďábly". Vzápětí útočník soupeře předvedl parádičku, kdy z otočky pod víko snížil na 3:1. Do poločasového odpočinku (který nám dnes rozhodně bodnul:) se šlo ale s tříbrankovým vedením po Fantomasově střele skoro z půlky, kterou ale brankář hrubě podcenil a právem se na něj jeho spoluhráči zlobili za další obdržený gól.

Hned po rozehrávce jsme mohli zvýšit na 5:1, Kuchi měl ale smůlu a jeho střela skončila na tyči. Druhá půle se jinak nesla ve znamení naší urputné defenzivy a soupeřova tlaku, kdy držení míče bylo snad 70:30 v náš neprospěch, hraje se ale na góly. Ten se Olivě podařilo vsítit naštěstí jen jeden a snížit tak na 2:4. Další už do branky nepustil Nos, který byl z metru nastřelen přímým zásahem míče do obličeje a je dobře, že z toho vyvázl jen s boxerskou vizáží. Naštěstí to nijak ani do konce zápasu neovlivnilo jeho jistý a výborný výkon. To výkon jeho protějšku z branky lze hodnotit jako rozpačitý, kdy jeho špatný výběh potrestal Vláďa jeho obhozením a vedli jsme 5:2. Soupeře to ale nezlomilo a tlačil se stále na naší branku, podařilo se mu už ale jen jednou skórovat a tak jsme si odnesli cenné vítězství.

Srovnávat dnešní výkon s tím z před 7 dnů prostě nejde, bylo to úplně něco jiného. V tom dobrém slova smyslu jsme se přizpůsobili hře soupeře, makali jsme na doraz, hráli po zemi, nenakopávali zbytečně dlouhé míče a i proměnili 5 šancí. Nos tradiční jistota v brance, Tomie, Majk a Benda přistupování k hráčům na jedničku a rozehrávka po zemi na dvě jedničky, záloha jezdila nahoru dolů a to samé mladí "vlčáci" vepředu. Jak už bylo napsáno, Oliva určitě měla celkově více ze hry, ale hraje se na góly a těch jsme dali více než soupeř a to jsme ještě velmi mnoho brejků 2 na 3, 2 na 1 atd. nevyužili. Soupeře jsme asi připravili o postup, nás ale nejvíce zajímají dva body a jistota záchrany 3.ligy i pro jaro 2014! V posledních dvou kolech si tak můžeme už zahrát fotbálek bez nervů. Dvě výhry z posledních dvou zápasů a 14 bodů na konci sezóny by ale vypadalo dobře, ne?:) Škoda, že nás musí takhle nakopnout až zápas s dobrým soupeřem, že nedokážeme sami od sebe hrát takto i proti horším týmům než je Oliva, spolu s Řežem to United jistě nejlepší s našich soupeřů v podzimní skupině. FKA !!