Sestava: Ivánek - Jéňa, Karliner - Ludva, Pepa, Malej Pája - Manics
Góly: 2 x Jéňa, Malej Pája, Pepa, vlastní
Nejlepší hráč utkání: Ivánek
Komentář k utkání:
Kritickou sezónu máme za námi. S výzvami jsme se dokázali nakonec poprat. Těsně před sezónou jsme díky dlouhodobým zraněním přišli o polovinu kádru. Další zranění nás nakonec provázela i v jejím průběhu. Úspěchem tedy rozhodně je, že jsme ji dohráli. Za to patří velké poděkování všem zúčastněným i těm držící palce. Jedeme dál a těšíme se na jarní sedmičku! FKA B!

Ani na rozloučení s 6. ligou jsme se bohužel nesešli v početné sestavě, dobrá nálada nás ale neopouštěla. Do branky se postavil matador Ivánek a šli jsme na věc. V prvním poločase jsme byli určitě fotbalovější a vždy jsme i vedli. Trefili se Jéňa, Pepa a Malej Pája na naší straně a poločas skončil divokou remízou 4:4, když i soupeř se dokázal prosadit po našem nedůrazu.

Bohužel druhá půle začala smolně, když soupeř přejel Ludvu takovým způsobem, že tento už dohrál. Rázem jsme byli bez střídání a bylo to trochu proti běhavějšímu a mladšímu soupeři znát. Ne že bychom neměli šance, ale dokázali jsme i zahodit nezahoditelné. Nakonec v zápase padlo 15 branek, což se nezaujatému divákovi mohlo líbit, ne tak našemu kronináři. Naše konečné skóre 19:66 je opravdu děsivé, ale odpovídající tomu, že většinu zápasů se hrálo buď bez brankáře nebo s jedním, případně žádným hráčem na střídání. Ale nedá se nic dělat, přes zimu potrénovat v hale a na jaře opět do útoku!

Nejlepší hráč utkání: FKA B!
V desátém kole jsme se vrátili na Děkanku, kde jsme chtěli navázat na výhru z předchozího kola. I s vědomím, že proti nám bude stát velmi běhavý soupeř a my budeme mít jednoho na střídání. Ambice nám to však nesnížilo. Taktika pozorného bránění a občasného uštknutí se nám dařila přibližně 10-15 minut. Soupeř běhal a točil míč, ale my jsme zkušeně drželi pozice, a tak se Tus Pelotas do šancí nedostávali. Střely z dálky chytal jistý Ivánek. Dokonce jsme i uštkli, když si na aut Ludvy došel Homolka a z první ho uklidil do sítě. Pak se však na nás nalepila smůla a vše se zbortilo.

Homolka hrál míč u vlastního vápna na dlouho nohu tak nešťastně, že se zranil, soupeř z této mely vyrovnal a my hráli od té doby bez střídání. Rychlému a běhavému soupeři jsme čelili statečně, ale postupem času nám začali docházet síly. Konečné skóre 1:7 je pro nás kruté. Nastřelili jsme Manicsem a Ludvou dvakrát tyč, Karlos neprotlačil míč dvakrát do sítě... Škoda. Všichni si však za statečný boj zaslouží velkou pochvalu. Tak zase příště. Neustupovat a nevzdávat se - to je zákon Aleje!

Nejlepší hráč utkání: Karlos, Kopr
Celkem 5 měsíců jsme nevyhráli a nezískali v posledních 9 utkáních ani bod. To je však již minulostí. Zlou šňůru porážek jsme razantně přetrhli. I když se to nerodilo lehce. Do sestavy se nám vrátili dva obři. Do obrany důrazný Kopr, který navlékl i kapitánskou pásku. Do útoky potom Karlos, jehož nemenší důraz na soupeře taktéž platil. Ovládli jsme tak oba klíčové prostory před brankami. Právě naši dva Hulkové byli i klíčem k úspěchu. Velmi často jsme si totiž pomáhali hanspaulskou hrou, tedy nákopy od brány k bráně a to nám i fungovalo.
Na 1:0 dal Karlos krásným přelobováním brankáře. Na 2:0 potom Kopr přímo vhozeným autem, jež si soupř stečoval do branky. Na 3:0 do poločasu opět Karlos krásnou hlavičkou po dalším autu. V druhém poločase začal soupeř více kombinovat a běhat,ale my jsme o to více a pozorněji bránili. I po jeho snížení na 3:1 jsme se vzchopili a hokejovým blafákem upravil na konečných 4:1 Káně. Tak příště zase všichni!