11.kolo: FK ALEJ "A" - La Plate de Cünde 3:2 (0:1)

Obrana: Káďa (6) - Porezz (6) - Předseda (5) - Twinsen (6)
Záloha: Ludva (6) - Glum (6)
Útok: Benda (6) - Fantomas (6)

Průběh utkání:
Zápas pravdy by se dal po bitvě charakterozovat buď optimistickými názvy "Dokázali jsme se udržeť" nebo "Spravedlnost zvítězila" apod., na druhou stranu by se daly užít daleko pesimističtější, "Tragicky jsme utrpěli výhru" nebo "Ještě že je konec sezóny". Ale proč být pesimističtí, dnes máme radost z vítězství. Výkon to byl mizerný a to je to nejslušnější slovo, za 50 minut jsme proti slabému soupeři byli ještě slabší a nic nám nevycházelo. Míč nám odskakoval od nohou, neběhali jsme, nedokázali přesně vystřelit, nedokázali si přihrát, prostě tragédie. Když se k tomu přidal ještě mladý vyjukaný rozhodčí (nebo to byl debil?), byla z toho pěkná hanspaulská podívaná. První šanci jsme měli my už asi ve 2. minutě, ale Ludva mířil tak že spíš nemířil a míč musel skončit zákonitě daleko za brankou místo v soupeřově síti. V 10.minutě udělal rozhodčí první fatální chybu, to když nevyloučil brankáře hostí, který dostal jen žlutou za sražení pěstí našeho bijce v útoku Bendy, vše v přerušení. FK Alej za poloviční 2 zákroky na rozhodčího má 2 distancované hráče skoro na 1 rok!!! Polovina poločasu mohla být osudovou, dostali jsme góla z dorážky před brankou a naše to té doby mizerná hra se ještě asi zhoršila, tradičně jsme prohrávali 0:1.

Druhý poločas se moc nelišil od toho prvního, ne moc přesná hra vedla jen k polo- šancím a když už jsme se dostávali do steče soupeřovy branky, prováhali jsme vždy rozhodující možnost ke střelbě či finální přihrávce. Za naší hru jsme byli hned trestáni a soupeř využil přímý kop ke zvýšení svého náskoku. V tuto chvíli se už asi viděl ve 3.lize... a my naopak jsme nechtěli skončit v té 5. Nesložili jsme zbraně a poprvé v sezóně se k nám přidala paní Štestěna. Nejprve se míč dostal k Bendovi a ten pohotově k tyči z blízka snížil. Vlnu euforie odstartovala Twinsenova od dnes zlatá levačka, která až do té doby fungovala stějně špatně jako dalších 18 nohou v modrých dresech. Gól padl asi 2 minuty před koncem. Aby bylo opakování historie kompletní, měli jsme vyhrát (na zápas s Lucky Teamem, poslední minulé sezóny, jsme si museli vzpomenout všichni) a tak se také stalo. Dokonalý obrat realizoval Benda, který do vinglu tečoval Káďuv přímák. Už jsme se jen mohli smát soupeřům do očí, hlavně těm co nás chtěli v průběhu hry zmlátit a už se viděli ve 3.lize Konec dobrý, všechno dobré...nebo také ve slabé skupině jsme se se štěstím zachránili.

Nemůžu si pomoci, ale tato skupina byla slabá a jen naše nemohoucnost nám zabránila hrát na důstojnějších místech tabulky, škoda že ztráta formy přišla zrovna tento podzim. Třetí liga by FK Alej slušela, ale nakonec jsme rádi za tu 4.!!! P.Karhan