Hráno: 12. 10. 2008, 10:00, hřiště Hanspaulka, počet diváků: 4
Káča - Sojer, Torcida, Kopr - Chadič, Ivan, - Jéňa, Malej Pája
Góly: Torcida 2, Pája, Sojer, Jéňa

Nejlepší hráč utkání: -

Komentář k utkání:
K utkání 5. kola jsme nastoupili s odhodláním odčinit zaváhání a bodovou ztrátu z kola předchozího. Počet hráčů byl ideální-2 na střídání, do brány si podruhé v této sezoně stoupl Káča. Za nevlídného podzimního počasí proti nám zpočátku vyběhlo pouze 5 hráčů soupeře včetně brankáře, po několika minutách však dorazily posily a protivník tak měl i borce na střídání. Zápas ukázal, že góly v našem mužstvu, když na to příjde, umí dávat i obránci. Brzy jsme šli do vedení, když ivan přihrál Torcidovi, který byl zrovna na útočném výletě před brankou soupeře - 1:0.Pár minut nato vybídl Pája k brejku Jéňu a vedli jsme o dvě branky. Když přidal chorvatský šutér ještě svůj druhý a alejský třetí gól, zdálo se být hotovo. Bohužel jsme trochu polevili,což Free Team po zásluze potrestal. Týmy si tedy vyměnily strany a občerstvily se za stavu 3:1 pro Alej. Ve druhé půli pokračoval v kanonádě našich beků Sojer, který dal po přihrávce v nebývalé formě a pohodě hrajícího Páji náš čtvrtý gól. Po něm následovala opět chvilka naší nesoustředěnosti a soupeř snížil na dvougólový rozdíl. Poslední slovo však měli opět modrobílí, když Ivánek ukázal mladíkům soupeře, jak se umí ještě ve svých 53 letech rozběhnout a poté co zatáhl balón po levém křídle jej naservíroval Pájovi až téměř na brankovou čáru, což nemohl náš nejmenší hráč nedat, 5:2. Je dobře, že nás prohra z před dvou týdnů nesrazila na kolena a dál bojujeme o vítězství ve skupině. Rozhodující pro její vývoj bude, zdá se, prestižní derby proti Liboc United.

4.kolo, 6.I liga
FK Alej B - Dejnámbůra FC 2:5 (1:3)
Hráno: 5. 10. 2008, 10:00, hřiště Hanspaulka, počet diváků: 4
Sestava:
Azáč - Ivan, Kopr - Chadič, Jéňa - Hanz, Malej Pája
Góly: Malej Pája, Hanz

K utkání nastupujeme z jedním fotbalistou na střídání oproti původnímu předpokladu, že budeme hrát na dvě pětky, a to ještě Pája a Kopr odehráli před zápasem utkání za áčko, které nastoupilo proti týmu patřícímu ke špičce v jejich skupině třetí ligy. Soupeř byl složen z mladších a běhavějších hráčů než jsme byli my, takže se pak projevilo, že jsme měli jen jednoho na střídání. Po deseti minutách dostáváme gól, na který ještě Pája odpoví když si zpracuje ve dvacáté minutě míč odražený ze závaru u brány a z rozvahou po zemi k tyči přesně umístí balón.Do půle dostáváme ještě dva góly a do šaten (na lavičku) jdeme tedy se ztrátou dvou branek. Druhý poločas se snažíme ještě dát góly a zvrátit utkání v náš prospěch, zejména Pája se snaží a nabízí se spoluhráčům a rozdává přihrávky, ale soupeř přidává dva góly z brejků a utkání je definitivně ztraceno, Hanz už jen obětavě skluzem snižuje na konečných 2:5.