Hráno: 29. 11. 2014, 10:00, Tempo, počet diváků: 3

Sestava: Kačena - Káně, Fejfi, Homolka - Ivánek, Mára, POrezz - Manics, Puchejř

Góly: 3 Mára, Fejfi, Puchejř, Manics

Nejlepší hráč utkání: Mára, Káča

Komentář k utkání:

Se sezónou jsme se rozloučili výhrou, která se rodila dramaticky. Nejdříve vedení 3:0, soupeř následně vyrovnal na 3:3 gólem dvě minuty před koncem, abychom ve dvou posledních minutách dali tři branky. Brankostroj přinesl i klubový rekord B týmu v počtu nastřílených branek v jedné sezóně - 39. Nikdy jsme jich nedali více! Navrch jsme překonali bodový zisk z jara a šestou ligu si zahrajeme i v roce 2015. Prostě úspěch! Děkujeme všem hráčům i fanouškům! A zase na jaře - FKA B!

9.kolo, 6.I liga
FK Alej B - New Jersey Devils B 1:5 (0:2)
Hráno: 8. 11. 2014, 10:00, Novoborská, počet diváků: 2

Sestava: Golmi - Káně, Sváťa, Fejfi, Homolka - Ivánek, Marty, Mára, Matěj - Manics, Jéňa

Góly: Sváťa

Nejlepší hráč utkání: Sváťa

8.kolo, 6.I liga
FK Alej B - Kbelské vosy B 3:8 (2:1)
Hráno: 25. 10. 2014, 08:45, Děkanka, počet diváků: ???

Sestava: Ilen - Káně, Jéňa - Manics, Ivánek - Vláďa

Góly: 2 Vláďa, Manics

Nejlepší hráč utkání: ????

7.kolo, 6.I liga
FK Alej B - Kapr tým 86 B 1:4 (1:2)
Hráno: 18. 10. 2014, 10:00, NOVOB, počet diváků: ???

Sestava: Nikola - Káně, Kuchi, Fejfi - Ivánek, Mára, Porezz, Puchejř - Manics, Ilen

Nejlepší hráč utkání: Mára, Porezz

Komentář k utkání: Psal se podzim 2013 a do šestého kola sedmé hanspaulské ligy proti Hypochondrům jsme vstupovali s bilancí pět zápasů a pět výher. Střih. Přesně o rok později, šestá liga, stejná bilance pěti výher… a bohužel stejně jako před rokem nám Hypochondři nadělili i první prohru sezóny. Tentokrát 0:2.

Do zápasu jsme vstoupili v obměněné sestavě a jeho začátek nás zastihl ještě v ranním rozjímání. Soupeři byli rychlí, důrazní a běhaví. Než jsme se rozkoukali, byli jsme pod tlakem a prohrávali 0:1. Postupně se nám však podařilo hru vyrovnat a přicházeli i šance, což je určitě pozitivní, ukázka „morálu“ a dobrý vklad do dalších zápasů. Zbytek zápasu byl víceméně vyrovnaný, i když větší stupeň agresivity, důrazu i pohybu zůstal na straně Hypochondrů. Všichni se však dnes snažili odevzdat maximum a držet krok s většinou o dost mladšími soupeři. Díky všem! Soupeř využil ještě jednu příležitost, my nic. Výhru si tak Hypochondři především za svůj hlad po vítězství zasloužili.

A víte, jak to nakonec dopadlo na podzim roku 2013? Postoupili jsme o soutěž výše. Tak uvidíme, jestli se bude historie opakovat i v tomto :-) Daleko důležitější však je, že jsme si zase společně prima začutali. Nejsme přeci kapela, abychom pořád vyhrávali :-) Tak za týden- zase všichni!

5.kolo, 6.I liga
FK Alej B - Hoptajch Team 5:2 (2:1)
Hráno: 4. 10. 2014, 10:00, Běchovice, počet diváků: 3

Sestava: Nikola - Homolka, Fejfi, Káně, Porezz - Ivánek, Mára, Kuchi, Puchejř - Manics, Golmi

Góly: 3 Mára, 2 Kuchi

Nejlepší hráč utkání: FK Alej B

Komentář k utkání: K dalšímu zápasu jsme nastoupili opět ve velkém počtu v Běchovicích s Hoptajchem ... od začátku jsme byli o něco lepším týmem, ale scházelo nám zakončení. Až časem to protrhnul 2x kuchi ... Od začátku jsme vzhledem k velkému počtu alejáků aktivně napadali, což přinášelo větší počet získaných míčů. Ikdyž je otázka, jestli nám tenhle styl sedí, neboť občas si s míčem vážně nerozumíme ... no co, sem tam nějaký ten trik dokáže soupeře rozhodit :-)

Ve druhém poločase pokračovala alejácká reklama na fotbal, kterou několikrát hned 3 naši fanoušci ocenili potleskem ve stoje. Výsledné skóre se nakonec zastavilo na stavu 5:2. 5 zápas, 5 výhra. Jo a mimochodem, 10 bodů by mělo stačit k záchraně. Minimálně 6.liga tedy bude i na jaře. FKAB!

Tak zase za týden!

4.kolo, 6.I liga
FK Alej B - Hashlerka THC 1993 A 7:4 (3:2)
Hráno: 27. 9. 2014, 8:45, Děkanka, počet diváků: 1

Sestava: Golmi - Homolka, Fejfi, Káně - Marty, Mára, Porezz - Manics

Góly: 3 Porezz, 2 Marty, Fejfi, Mára

Nejlepší hráč utkání: Marty, Porezz

Komentář k utkání: Po dvou týdnech jsme se vrátili domů na Děkanku, abychom změřili síly s Hashlerkou THC. Nálada v týmu dobrá, sestava dobrá, počasí dobré. A mohlo se jít na to. Brzy jsme se ujali i vedení, kdy Fejfiho střela z půlky zaplula k tyči. Brankář soupeře na ni vůbec nereagoval, naopak chtěl jít za branku pro míč, jelikož si myslel, že šla vedle. První kuriozita utkání byla na světě, leč nešlo o poslední. Dobrý vstup do zápasu nás měl povzbudit, ale spíše nás ukolébal. Záhy se také ukázalo, že naše obrana je dnes v nedbalkách. Její stav by však daleko lépe vystihovalo rčení, že jsme se tam motali jak nudle v bandě :-) Po dvou brankách soupeře na 1:2 jsme se ale oklepali a těsně před koncem otočili na 3:2. První půle by se dala charakterizovat jako - hledání zakopnutých míčů, kombinace do zatažené obrany, chození místo běhání a nedůslednost v naší obraně.

Ve druhé polovině se však projevil zlepšený pohyb, zpřesnili jsme kombinaci a naši mladší hráči zatápěli již o něco unavenějším soupeřům. Skóre po několika vydařených akcích a pohotových střelách narostl až na velmi pěkných 7:2 a to ještě další šance na obou stranách zůstaly nevyužity. Bohužel opakované nedůslednosti v naší obraně soupeř ke konci zápasu potrestal dvěma brankami. Jednou z nich byl i gól z výkopu brankáře- další kuriozitka byla na světě :-) I to je ale Hanspaulka a prostě tohle k ní bezesporu patří. Není potřeba z toho dělat vědu. Výhra 7:4 potěšila. Dobře jsme si začutali. Pohodové dopoledne. Ještě dva body a jsme zachráněni.

Kapitolou samou pro sebe bylo pozápasové dění. Část týmu se jala v 10:15 hledat vhodnou hospodu pro dokopnou. Zrázovala půlku Prahy a až v osmé restaraci bylo konečně otevřeno – byl to výčep. Při různých příjemných debatách jsme se schladili několika pivkami a slupli davelské taliány – mňam! Následný úprk na tramvaj byl tak rychlý, že jsme byli na zastávce ještě s předstihem. Ušetřenou minutku a vynaložené kalorie jsme využili k nákupu okurkové a vanilkové zmrzliny. Ty jsme si však již vychnutnali v prostředí tramvaje. Naše jazykové umění a technika při vychutnávání ledového potěšení byly určitě takové, že se přítomným dívkám a ženám při pohledu na něj zajisté podlamovala kolena :-) Předpokládáme, že toto pomyšlení je bude provázet ještě pár dní.

Tak zase za týden- všichni!

Jo a Porezzův druhý gól v utkání byl celkově 600. v historii FK Alej B!

Nejlepší hráč utkání: Nikola, Mára

Komentář k utkání:Po úspěšném úvodním utkání jsme v dalším kole zavítali na Novoborskou. Opět nás přišli podpořit dva fandové (díky!), naopak oproti minulému týdnu nám sestava trochu „prořídla“ na 9 kusů (příště zase všichni! :-) ). Soupeř na tom byl početně podobně, nicméně již letmý pohled dával tušit, že fyzicky na tom bude asi o „krapánek“ lépe. Respekt budil i fakt, že před dvěma lety hrál úspěšně 4. hanspaulskou ligu (i proti našim borcům z A týmu). Proto jsme k utkání přistoupili s pokorou (to je teď především na Letné hodně populární). Tato určitá připosr…. se v plné nahotě ukázala v prvním poločase. Soupeř byl jasně lepší po fyzické, technické, střelecké...prostě po všech stránkách. Našeho gólmana zasypal snad 15 tvrdými střelami, nicméně Nikola chytal fantasticky a díky němu jsme přežili. Paradoxem bylo, že největší šanci jsme měli my- po skvělé akci Máry a zpětném přiťuknutí Jendy už stačilo jen zasunout do prázdné branky, jenže míč Márovi nepříjemně skočil a nakonec skončil i vedle.

Druhý poločas byl už o trochu něčem jiném. Hra se vyrovnala a i my dokázali sem tam zahrozit – a to především díky skvěle hrajícímu Márovi. Šance již přicházely i na naší straně a snažili jsme se soupeři vyrovnat i bojovností. Vše tak směřovalo k ověřenému a jedinečnému stylu alá Alej a taktice „uchodit a uštknout“. A co myslíte? Stalo se :-) Klíčový okamžik přišel 10 minut před koncem. Káně během hry vymyslelo taktiku „jak uštknout“ a připravilo přeskupení řad s cílem - prý „abychom něco se zápasem udělali“. Tři minuty před koncem tak díky tomu mohl opět našlápnout Mára a střelou z dálky doprostřed branky dal gólmanovi soupeře housle. Soupeř však v závěru ještě dvakrát zahrozil, samostatný nájezd zlikvidoval Nikola a pumelenice zblízka do odkryté branky skončila na břevně. Šťastná, ale o to cennější výhra 1:0 potvrdila dobrý start do soutěže. Ruku však na srdce – dnes při nás stáli všichni svatí :-) Tak za týden!

2.kolo, 6.I liga
FK Alej B - Guláš FC 7:1 (4:1)
Hráno: 13. 9. 2014, 8:45, Děkanka, počet diváků: 2

Sestava: Golmi - Homolka, Mája, Fejfar Mich., Káně - Marty, Kuchi, Fejfar Mar., Ivánek - Manics, Ilen, Puchejř

Góly: 3 Marty, Puchejř, Káně, Fejfar Mar., Fejfar Mich.

Komentář k utkání: První kolo nám přineslo kontumační výhru 6:0 s týmem Valící se Kojoti, kteří se do soutěže ani nepřihlásili. Poprvé jsme se tak sešli až ve druhém kole proti Guláši na oblíbené Děkance. Hlad po společném fotbálku se pozitivně promítl do docházky. Sešli jsme se šesti hráči na střídání, tj. v počtu 12 plajerů. Navíc za námi dorazili i dva fanoušci. Jen tak dál! Naopak náš soupeř využil čekací doby, během které mu dorazil jeden fotbalista a nakonec se mohlo hrát. První oťukávání skončilo brankou v naší síti, kdy jsme nepokryli aut soupeřů u naší branky. Nakonec se však ukázalo, že to bylo to nejlepší nakopnutí a impuls pro nahození motoru. Pomalu se rozjíždějící válec značky FK Alej roztlačili především mladší hráči týmu s houpacím koněm na hrudích. Po několika krásných střelách z dálky to po první půlce bylo 4:1. Bezstarostný fotbal pokračoval i v té druhé. Tyčky zvonily na obou stranách, nějaké nevyužité šance a skóre se nakonec zastavilo na výsledku 7:1. Dnes je nutné ocenit dvě věci – především soupeře, který odehrál zápas v počtu 4+1 - a to velmi dobře, a na naší straně to, že se v tak početné sestavě (která vůbec nebyla na škodu!) podařilo skloubit střídání. Pozitivní atmosféra se pak ze hřiště přelila do jedné nově objevené oázy restauračního typu, kde bychom za příjemného klábosením seděli skoro ještě teď….. Tak za týden všichni!