Hráno: 13. 6. 2015, 11:15, Pražačka, počet diváků: 3

Sestava: Fejfi - Kuchi, Homolka - Ivánek, Fantomas - Mára, Manics
Góly: 2 Mára, Fantomas, Ivánek, Fejfi

Nejlepší hráč utkání: FKA B

Komentář k utkání:
Poslední zápas a další díl boje o záchranu se odehrál za doslova pekelného vedra v pravé poledne na Pražačce. Oba týmy měly očividně problémy se sestavami, nicméně o něco lépe jsme dopadli my. Soupeř hrál bez střídání a tým FKA B měl luxus v podobě jednoho hráče navíc. Nedalo se tedy očekávat zběsilé tempo. A tak to i dopadlo. V pohodovém utkání, do kterého jsme vstupovali jako outsider, nám velmi pomohly dvě chyby brankáře soupeře. Rychle jsme se tak ujali vedení 2:0, jelikož Mára vždy nekompromisně zakončil. Pak už jsme měli utkání víceméně pod kontrolou a skóre narostlo na pěkných 5:0. Poslední akce utkání ještě přinesla branku v naší síti, nicméně radost z důležité výhry a udržení se v šesté lize již nezkazila. Nakonec jsme v sezóně získali velmi dobrých 10 bodů, i když to v jejím průběhu bylo z mnoha pohledů všelijaké. Tak zase na podzim!

10.kolo, 6.H liga
FK Alej B - Plameňáci 1.FC 0:6 kontumačně (0:0)
Hráno: 7. 6. 2015, 17:30, Litvínovská, počet diváků: 0

Sestava: Ivánek - Manics- Kuchi- Homolka - Jéňa

Góly: ----

Nejlepší hráč utkání: ti, kdo přišli

Na důležitý předposlední zápas sezóny a boj o záchranu jsme se sešli pouze ve čtyřech. V tomto počtu se zahájit utkání nedá, takže jsme schytali kontumaci. Po několika minutách vyšplhal náš počet na pět. Nicméně to již nic neměnilo.

9.kolo, 6.H liga
FK Alej B - Prague United 4:3 (1:2)
Hráno: 30. 5. 2015, 8:45, Děkanka, počet diváků: 1

Sestava: Fejfi - Kuchi, Homolka, Jéňa - Ivánek, Matěj, Porezz, Tomáš- Manics, Mára

Góly: 2 Mára, Porezz, Kuchi

Nejlepší hráč utkání: FK Alej

V nelehké situaci a na sestupové pozici jsme nastoupili proti týmu Prague United a dlouho to vypadalo, že to bude zápas podobný mnohým předtím. Relativně brzy jsme vedli. Porezz neatakován proběhl přes polovinu hřiště a míč pěkně uklidil šajtlí k tyči. Většinu prvního poločasu jsme byli o něco aktivnější a dařilo se nám vytvářet šance. Bohužel jsme však inkasovali z rozehraného přímáku před naším vápnem a společně s konečným hvizdem jsme dostali i branku na 1:2. Hráč soupeře nám zakončil z úhlu nechytatelně pod břevno. Prostě klasika. Vedeme, či si vytváříme šance, ale nedaří se je proměňovat. Přestávka byla hodně smutná. Stáli, či seděli jsme a mlčeli. Dost podivná chvilka.

Druhý poločas začal třemi šancemi během jedné minuty, které zlikvidoval brankář United. V jednom případě skončila meruna na břevně. Přišel tedy další trest v podobě branky soupeře na 1:3, asi deset minut před koncem. To nás asi trochu nazlobilo, jelikož jsme zvýšili důraz a agresivitu. Další šance ještě neskončily míčem v bráně, ale opět na brankářovi či tyčce. Zároveň nás několikrát podržel v naší brance Fejfi. A potom to začalo. Z rychle rozehraného autu jsme šťastně snížili, kdy Mára poslal míč levačkou v pádu do šibenice. Uběhly jen dvě minuty a Kuchi vletěl do odraženého míče mezi dva soupeře a bombou vyrovnal. A bylo to snad v dalších dvou minutách, kdy na polovysoký a skákavý míč dravě naběhl mezi obránce a brankáře soupeře Mára a hlavičkou poslal mičudu obloučkem do opuštěné branky- 4:3! Poslední dvě tři minutky jsme již nějak ukopali. To byl zápas! Bohužel černou kaňkou je zranění Porezze.

Šťastným vítězstvím jsme se ve spodních patrech tabulky trochu nadechli. Uvidíme, na co to bude stačit. V posledních kolech hrajeme se soupeři bojujícími o postup, ale naopak naši konkurenti mezi sebou, takže jim nějaké body naskočí. Nehledě na cokoliv a konečné umístění můžeme ale říci, že takhle nás snad všechny ten fotbal baví. Prostě makat, hrát, užít si společně fotbal a mít nějaký ten hlad po vítězství. Občas sice něco nevyjde, udělá se i chyba, ale hlavně se nevzdávat. FKA B! Tak zase za týden!